Odhlučnění bytu stříkanou izolační pěnou

Provozovna:
Na Sezníku 307/4
Olomouc - Černovír (mapa)

Odhlučnění bytu

Klid je jedním z požadavků, které definují pojem „příjemné bydlení“. Jenže pokud máme například hlučné sousedy, můžeme si o tichu jen zdát. V takovém případě přichází na řadu odhlučnění bytu, které nás zbaví nepříjemného hluku z okolních bytů, ale také pomůže, abyste vy sami sousedy nerušili.

Odhlučnění bytuVýsledný efekt odhlučnění bytu přímo souvisí se správností výběru postupů, které ke zvýšení míry zvukové izolace povedou. Nejlepší je samozřejmě zaměřit se na stěny, strop, podlahu, okna a dveře zároveň, protože hluk se šíří po celé konstrukci. A i když se vám zdá, že stačí například pouze zvuková izolace stropu, kvůli kterému slyšíte dupot dětí souseda nad vámi, můžete být nemile překvapeni, že i po odizolování stropu jste se problému zcela nezbavili.

Ezero® E 500 je zvuková izolace nové generace, která díky svým vlastnostem nabízí inteligentní a efektivní způsob, jak izolovat obytné a komerční budovy.

Izolační pěna Ezero® E 500 je měkká stříkáná izolace s otevřenou strukturou buněk. Právě díky této struktuře je také výborná zvuková izolace. Otevřené buňky zvuk a hluk na všech frekvencích dokonale pohltí a roznesou po celé své délce. Stříkaná izolace tak zvuk pohlcuje a nikoliv odráží jako jiné izolanty. Výsledkem tak je tzv. „teplé ticho“ , zvuky uvnitř místnosti nemají ozvěnu a zvuk z okolních místností se nepřenáší.

Dokonalé řešení pro:

  • Odhlučnění bytuOdhlučnění bytů a domů
  • Zvuková izolace nahrávacích studií
  • Zvuková izolace kanceláří a komerčních budov
  • Zvuková izolace koncertních sálů

Všechny místnosti izolované stříkanou pěnou Ezero® E 500 mají benefit ochrany před nežádoucím hlukem.

Technologický postup odhlučnění

V prvé řadě je nutné si uvědomit, že dokonalého odhlučnění dosáhneme pouze pokud izolujeme nejen stropy, ale i stěny.

Odhlučnění bytuPokud již máme v bytě montované stěny či strop (sádrokarton, OSB desky apod.), lze zvukovou izolaci umístit pod tyto pohledové části, tedy stávající konstrukci demontovat, aplikovat stříkanou izolaci a konstrukci opět uzavřít. Je nutné si uvědomit, že ve většině případů se demontované sádrokartonové desky nepodaří umístit zpět a je nutné instalovat desky nové.¨

Odhlučnění bytuStříkaná izolace má zvukovou neprůzvučnost 39 dB při síle 100 mm. To v praxi znamená, že pokud je u sousedů vyprodukován hluk o síle 75 dB, stěna izolovaná 100 mm pěny propustí pouze 36 dB, což je již hodnoceno jako klidná místnost (75-39 = 36).

Odhlučnění bytuPokud však vaši sousedi používají např. domácí kino, které je schopno vyprodukovat až 100 dB hluku, je třeba zvolit izolaci silnější. V tomto případě je doporučeno 180 mm chytré pěny, která zajišťuje neprůzvučnost 52 dB.

Odhlučnění bytuPokud to konstrukce dovolí, je možné pouze vyříznout do sádrokartonu otvory (cca 50 x 50 cm) vzdálené od sebe max. 3 m, tak aby aplikátor mohl do prostoru dosáhnout a prostor pěnou vyplnit.

V případě, že se jedná o zeď panelovou nebo zděnou, je možné stříkanou pěnu aplikovat přímo na stávající podklad a následně stěnu obložit sádrokartonem nebo jinými obklady.

Cenová kalkulace

V případě Vašeho zájmu o nezávaznou cenovou kalkulaci vyplňte, prosím, níže uvedený formulář:

   
Vaše jméno a příjmení
Váš telefon
Váš e-mail
Místo stavby
Plocha (m2)
Tloušťka (cm)
Předpokládaný termín realizace
Elektřina
Předmět dodávky
Doplňující informace
Antispamová ochrana 5 + 5 = (slovy)
 

KontaktV případě zájmu nás prosím kontaktujte

Realizované zakázky

Zateplení stropů stříkanou izolační pěnou
Zateplení stropů chytrou izolační pěnouRealizace zateplení stropů podkroví rodinného domu stříkanou izolační pěnou v Petřvaldu.

Zateplení provětrávané fasády stříkanou pěnou
Zateplení provětrávané fasády stříkanou pěnouRealizace zateplení provětrávané fasády stříkanou izolační pěnou na budově školícího střediska v Dolním Bušínově pro firmu VHH THERMONT s.r.o.